Traktor se sám přizpůsobí terénu

Letošní Zetor Family Tractor Show 2012 umožnila příznivcům zemědělské techniky vyzkoušet si v terénu novinky tradičního českého výrobce, společnosti Zetor. Největší zájem byl podle očekávání o zkušební jízdy traktorem, nejpopulárnější přitom byla letošní novinka Forterra HSX.

Zetor přišel na trh s unikátní technologickou novinkou, díky které podstatně ulehčí a zefektivní práci všem zemědělcům.
„Nová funkce automatické regulace zadního tříbodového závěsu HitchTronic spočívá v tom, že se traktor sám automaticky přizpůsobí podmínkám terénu, a práce pro traktoristy se stane výrazně jednodušší. Ideální je pro zkušené řidiče traktorů, stejně jako pro úplné začátečníky. Nezáleží přitom ani na jakosti půdy či typu zařízení. Navíc při spuštění HitchTronic uspoříte i palivo a přispíváte tedy k ochraně životního prostředí. Již po pár měsících po uvedení systému HitchTronic na trh získal Zetor za tuto funkci na mezinárodní výstavě Agrotech 2012 v Polsku zlatou medaili,“ prozradil Ing. Luděk Buchta ze ZETOR TRACTORS a. s.
Software HitchTronic podle něj zvyšuje komfort ovládání traktorů Zetor a práce je pak podstatně jednoduší. „Stačí jen, aby řidič traktoru nastavil požadovanou hloubku zpracování půdy a automatická regulace HitchTronic již sama přizpůsobí další nastavení traktoru v průběhu celé doby jeho práce,“ podotkl.
„Automatická regulace zaručuje snadnou a intuitivní obsluhu traktoru bez komplikovaných instrukcí. Navíc je efektivní, protože s ní lze dosáhnout dobrých pracovních výsledků nezávisle na schopnostech traktoristy, jakosti půdy a typu zařízení. V porovnání s manuálním neoptimálním nastavením bylo prokázáno, že spuštění HitchTronic vede jak k úspoře paliva, tak i k podstatnému zvýšení produktivity práce,“ řekl Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel ZETOR TRACTORS a. s.
Jak následně upřesnil, samozřejmostí práce se spuštěnou automatickou regulací HitchTronic je zachování všech dosavadních funkcí elektronické regulace zdvihacího mechanismu traktoru. Výhodou je podle něj také to, že traktorista může kdykoli změnit automatickou regulaci zpět na manuální a opět sám ovládat nastavení veškerých parametrů práce. Mimo jiné ubezpečil přítomné, že software HitchTronic bude nově instalováno do všech vyráběných modelů produktové řady Forterra.

Více informací bylo zveřejněno v týdeníku Zemědělec.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *