Traktor se širokými možnostmi využití

Traktory jsou důležitou součástí sortimentu u mnoha velkých výrobců zemědělské techniky. Patří k nim i firma Claas. Tento německý rodinný výrobce nabízí celkem 75 modelů traktorů. Kromě standardních kolových strojů Claas vyrábí také stroj v konceptu Trac. Má označení Xerion a jedná se o produkt v prémiovém segmentu. Nabízí prvotřídní komfort a velmi široké možnosti využití – dalo by se říci, že téměř po dobu celého roku.

Ve stroji Xerion se firmě Claas po neustálém zdokonalování podařilo vyprodukovat traktor, který je využitelný jako nosič nástaveb i jako zdroj výkonu pro tahově náročné polní práce. Disponuje moderními motory Mercedes-Benz, plynulou převodovkou ZF, robustním průběžným rámem se šroubovanými spoji, nápravami od firmy Rába s vysokou nosností, osazenými čtyřmi koly o shodné velikosti a řízením všech kol.

Xerion má tedy všechny předpoklady pro univerzální využití, k nimž přistupuje ještě komfortní kabina Vista Cab, poskytující řidiči široký výhled všemi směry, jednoduché ovládání a vysoce komfortní systém otočného řízení.

Otočnou, tzv. variabilní kabinou je vybavena verze Xerion Trac VC. Jakmile se kabina otočí dozadu, získá obsluha nerušený výhled do pracovního prostoru nářadí, kterým může být nejenom žací kombinace v tlačném uspořádání, ale i širokozáběrový mulčovač nebo sněžná fréza.

Naproti tomu provedení Trac má kabinu pevně usazenou uprostřed, a využívá se především jako polní tahač. S maximálním výkonem 524 k má síly dost a svými čtyřmi koly o shodné velikosti dokáže tento výkon efektivně přenášet na půdu. Mnoho zajímavých informací získala redakce při návštěvě výrobního závodu Claas v německém Harsewinkelu.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *