Traktory a manipulátory především

Převážně traktory a manipulátory byla na výstavě naše pole v Nabočanech zaplněna expozice firmy Moreau Agri Vysočina. V jejím středu dominovala žací trojkombinace tvořená ze strojů SM 820C a SC301C od firmy Rozmital a zavěšená na Zetoru Forterra 140 HD. Okolo bylo umístěno několik manipulátorů Manitou a traktorů McCormick.

Traktory McCormick jsou nyní pro firmu Moreau Agri Vysočina zajímavým produktem. Výrobce totiž zmodernizoval několik modelových řad a to velmi zdařile. Mohly by mít proto dobrý prodejní potenciál, zejména ty nejvýkonnější a to modelové řady X7 a X8.

Nejvýkonnější modelová řada traktorů McCormick X8 a obsahuje tři varianty traktorů s šestiválcovými motory BetaPower o zdvihovém objemu 6,7 l, naladěnými na výkon 264, 286 a 310 k. Na motory navazuje plynulá převodovka VT-Drive a pro bezpečnou jízdu je přední náprava odpružená a vybavená mokrými kotoučovými brzdami. Hydraulický systém je vybaven hydrogenerátorem s nejvyšším průtokem 157 l/min, na přání může být průtok navýšen až na 212 l/min a olejem zásobovat až 11 hydraulických okruhů. Značné je dimenzování zadního TBZ, který by měl unést až 12 tun, pokud je montován tříbodový závěs přední, měl by zvednout 5 tun. V hydraulicky odpružené kabině najdeme například dvanáctipalcový ovládací terminál, nastavitelnou loketní opěrku, automatickou klimatizaci, sedačku se semiaktivním odpružením, nebo rádio s bluetooth.

Novinky byly k vidění i mezi manipulátory Manitou. Nechyběl zástupce z relativně stále nové řady NewAg i když od jejího oficiálního představení uplynou na podzim již dva roky. Jednalo se o model MLT 737 130 PS+. Zaujal i malý manipulátor  MT 420 H s hydropojezdem, který najde uplatnění zejména v místech s omezeným prostorem pro manévrování.

Novou kabinu a design má i model MLT 840-145, který byl rovněž vystaven. Vychází z koncepce manipulátorů již uvedené modelové řady NewAg a o tuto koncepci budou v blízké budoucnosti rozšířena na všechna provedení MLT, tedy verze konstruované pro použití v zemědělském provozu.

Jednoho zástupce měla na výstavní ploše též krmná technika. Jednalo se o tažený míchací krmný vůz Storti Husky DS 90 s devítikubíkovým objemem míchací vany.*

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *