Traktory s výkonnější převodovkou

U příležitosti představení nové řady traktorů McCormick a LANDINI proběhl v areálu KVATRO Ekostatku s. r. o. v Nové Lhotě u Hodonína Polní den Moreau Agri.

Zástupci společnosti Moreau Agri představili novou řadu traktorů McCormick X7.4 a X7.6 a LANDINI 7 a 6, manipulátory Manitou a další stroje z prodejního programu firmy, nejen na dvoře Ekostatku, ale i na poli, respektive ve svažitém terénu. Výrobce traktorů McCormick společnost ARGO Tractors uvedl na trh traktory řad X. Jde o stroje, které se vyznačují zcela novým designem, především však novými převodovkami a motory splňujícími přísné emisní normy STAGE IIIB.

 McCormick X4

Traktory řady X4 jsou vybaveny motory DEUTZ o zdvihovém objemu 3,6 l splňující emisní normu Tier 4i, za použití oxidačního katalyzátoru bez nutnosti filtru pevných částic. K dispozici jsou tři modely ve výkonu od 62,5 až 74,4 koňských sil. Palivová nádrž má kapacitu 120 litrů. V základní výbavě nalezneme čtyřstupňovou plně synchronizovanou převodovku se třístupňovou redukcí. Základních 12 převodových stupňů bude možné doplnit o elektrohydraulickou reverzaci se systémem SMC, dvoustupňový powershift HI-LO, plazivé rychlosti, ale také o verzi převodovky 40E, díky které je možné dosáhnout rychlosti 40 km/h při snížených otáčkách motoru.

Přední náprava je pevná, uzávěrka předního i zadního diferenciálu je ovládána elektrohydraulicky. Hydraulický systém disponuje průtokem až 89 litrů za minutu. Zcela nová je kabina, která vyniká moderním designem a příjemným pracovním prostředí. Hmotnost traktoru je 3200 kg bez závaží, šířka je 1750 mm a výška je podle zvolených pneumatik 2507 až 2582 mm.

 McCormick X6

Tento model nahrazuje úspěšnou řadu MC. Traktory řady X6 jsou poháněny 4,5 l motorem FPT doplněným o systém SCR splňující emisní normu Tier 4i ve výkonu 111 a 121 koňských sil s navýšením 121 a 133 k. Palivová nádrž má objem 180 litrů. Převodovka XtraShift nabízí 36 rychlostních stupňů vpřed a 12 vzad. Reverzace je elektrohydraulická se systémem SMC. Maximální rychlost traktoru je 40 km/h při snížených otáčkách motoru. Přední náprava je pevná nebo volitelně nezávisle odpružená. Maximální průtok hydraulického oleje je 110 litrů za minuta a zvedací kapacita zadního TBZ je 5000 kg. Traktor může být na přání vybaven odpruženou kabinou.

Manipulační technika

Snad žádný zemědělský podnik se neobejde bez pořádného manipulátoru. Společnost Moreau Agri je autorizovaným importérem manipulační techniky od světového lídra v manipulační technice, MANITOU. Stroje značky MANITOU jsou vlajkovou lodí společnosti a nabízí komplexní řešení strojů nejen pro zemědělství, ale také ve stavebnictví a průmyslu.*

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

 

Komentáře ke článku 1

  • Pavel

    Velmi povedená akce. Stroje McCormick a Landini se spolu v agregaci s přípojným zařízením bez jakýchkoliv problémů zvládli vypořádat i s předchozí nepřízní počasí. Jsem mile překvapen vybaveností, komfortem i ergonomičností traktorů, ze kterých se již stali rovnocení konkurenti známějších značek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *