Trendem elektrické nakladače

Manipulační technika se neustále vyvíjí, technicky vylepšuje a přibývá příslušenství, která usnadňují práci. Tento trend je dán nedostatkem pracovních sil a snahou využít maximálně zakoupený stroj. Naši zemědělci mohou využít z nabídky společnost P & L spol. s r. o., řadu zajímavých strojů.

Italský výrobce kloubových nakladačů VF-Venieri v letošním roce představil malý kloubový nakladač s teleskopickým ramenem, typové označení VF-Venieri 1.63TL. Tento stále oblíbenější typ kloubového nakladače ve spojení s teleskopickým výložníkem si rychle našel oblibu i v českých podmínkách.

Trend elektrifikace postupně prorůstá i do zemědělského segmentu. Italský výrobce Faresin Industries známý spíše svými krmnými vozy, má i produkční linku na manipulátory. Ty se mohou směle srovnávat s celosvětovou konkurencí a jinými významnými značkami. Jako první na světě představil plně elektrický manipulátor Faresin 6.26 FULL ELECTRIC s lithiovými bateriemi. Tento stroj je konstrukčně identický se svým „bráškou“ 6.26 Classic s dieselovým motorem YANMAR splňujícím emisní normu stage V. Pozadu není ani poslední z italských výrobců – CSF MultiOne. Ten přišel v minulém roce hned se dvěma novinkami plně elektrických kloubových nakladačů EZ7 (s olověnými bateriemi) a EZ8 (s lithiovými bateriemi).

Více naleznete v Zemědělci č. 30.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *