Tři stroje na jednom podvozku

Pro německou techniku Hawe, kterou v České republice již třináct let zastupuje společnost U + M Třeboň, jsou charakteristické vysoká kvalita, technická vyspělost, velká robustnost, dlouhá životnost, bezpečnost provozu a komfortní ovládání. K dispozici je široký sortiment profesionálních strojů od překládacích vozů přes rozmetadla, návěsy, senážní vozy až po univerzální podvozky s výměnnými nástavbami.

V porovnání se samostatnými stroji lze univerzální podvozky Hawe s různými nástavbami využívat více dnů v roce, čímž se zvyšuje jejich efektivní využití.

Univerzální podvozek Hawe s nástavbami využívá i školní statek Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Táboře. Čtyřikrát až pětkrát do roka se na něm střídají cisterna s aplikátorem a rozmetadlo statkových hnojiv. To se pak při sklizni pícnin mění v návěs, který rovnoměrně plní vakovací lis. Technologické prvky jsou správně zvolené a poskládané, což z nich dělá ekonomicky výhodnou investici. „Náš školní statek, kde studenti získávají nezbytné praktické zkušenosti, je ekonomicky prosperující podnik,“ říká agronom Václav Skořepa. Aby byli žáci v přímém kontaktu s novými trendy, neustále modernizujeme náš strojový park. A technika Hawe je toho příkladem. V roce 2011 jsme si pořídili dvouosý univerzální podvozek Hawe WPS 22T s cisternou Bruns o objemu 16 tisíc litrů osazenou aplikátorem o záběru 12 metrů. O dva roky později jsme na podvozek zakoupili univerzální rozmetadlo Hawe DST-A 24, s nímž aplikujeme nejen hnůj či kompost, ale i vápenec. Výměnný systém s jedním podvozkem a dvěma nástavbami je pro náš podnik jako dělaný. Ať už s ohledem na poměrně malou výměru, nebo na nedostatek velkých výkonných traktorů či zdatných řidičů. Výměnný systém využíváme i ve službách, u cisterny ze 60 až 70 procent, u rozmetadla asi z 20 procent.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 36.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *