Účinné přísevy kombinací bran a secího stroje

Přísevy trvalých travních porostů vedou nejen ke zvýšení výnosu píce, ale i ke zlepšení její kvality pozitivním ovlivněním druhového složení porostu. Takový porost pak bude možné znovu využívat po delší dobu. Zemědělci, kteří si technologii přísevu ověřili, si svou výrobu bez ní již neumějí představit.

Společnost APV vyrábí kromě široké řady lučních bran také luční kombinace a luční válce. V naší praxi jsou oblíbeným nářadím profi luční brány řady GP. Stroj se vyznačuje promyšleným uspořádáním pracovních orgánů. Jako první je uložený odpružený urovnávací plech, který zajistí vyrovnání krtin či nerovností terénu. Půdu z krtin dokáže rozhrnout a uvolňovat do slabé vrstvičky, která následně vytváří vhodné prostředí pro vzejití osiva přísevu. Plech se přitom dokáže přizpůsobit i nerovném terénu, takže pracuje bez poškozování travního drnu. A může být také jednoduše nastavován.

Poté nastupují již speciálně vyvinuté čtyři řady prutů – srdce celého stroje. Prsty v prvních dvou řadách narušují trávník, vytrhají nežádoucí plevele, uvolňují travní plsť i mech, čímž provzdušňují travní drn a otevírají půdu. Protože ale především v kořenovém systému rostlin nadále zůstává zachycená půda, tak o její oddělení a vrácení na pozemek se starají prsty dalších dvou řad. Mají menší průměr osmi milimetrů, ale díky svému rovněž pružnému chování za jízdy vibrují a tím se jejich účinnost na uvolnění půdy ještě zesiluje.*

Více informací přinese Zemědělec v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *