Účinné vertikální promísení krmné dávky

Míchací krmný vůz Strautmann Verti-Mix SF 1702 Double pojme do své velké vany sedmnáct krychlových metrů krmiva. Aby bylo promísení skutečně kvalitní, je vybaven dvojicí velkých vertikálních míchacích šneků. Vertikální míchací systém firmy Strautmann je vysoce účinný, jak potvrzují i zkušenosti pracovníků VOD Jetřichovec.

„Úroveň promísení jednotlivých komponent naším vozem Strautmann je jednoduše perfektní,“ přidává své zkušenosti mechanizátor Ing. František Kopecký. A skot kvalitní krmivo a dobře připravenou, homogenní krmnou dávku umí ocenit – s uvedením krmného vozu Strautmann do provozu se zvýšila dojivost. Bylo to již v roce 2012, kdy byl ve VOD Jetřichovec pořízen první samojízdný míchac krmný í vůz této značky – Verti-Mix SF 1701 Double. Do té doby podnik využíval výhradně horizontální krmné vozy, tažené za traktorem. Odvaha změnit zažité postupy se vyplatila.

„Zkušenosti s provozem velkého samojízdného krmného vozu od firmy Strautmann byly výborné, a proto jsme se v roce 2019 rozhodli pořídit si nový krmný vůz znovu od této firmy,“ uvedl důvod volby stejné značky mechanizátor. Shodnou měrou k rozhodnutí přispěla i naprostá spokojenost se servisem, který majitelům stroje po celou dobu poskytuje společnost Kvarto, středisko Pelhřimov. „Se servisem na krmné vozy Strautmann jsme nadmíru spokojeni; jakékoli náhradní díly jsou vždy k dispozici. Protože vůz pracuje po celý den, provádějí někdy pracovníci servisu údržbu i přes noc. Ráno pak vůz nastartujeme a můžeme pracovat, takže skot je nakrmen vždy včas,“ uvedl své zkušenosti František Kopecký.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *