Udržitelná řešení mají budoucnost

V poslední době se hledají způsoby, které by dovolovaly snížit intenzitu používání pesticidů v zemědělství. Jako vhodná alternativa používání herbicidů vstupuje do popředí plečkování. Mechanická likvidace plevelných rostlin je šetrnější vůči životnímu prostředí i méně nákladnější než nákup stále dražších přípravků. Moderní techniku pro mechanickou kultivaci porostů celé řady plodin nabízí nově firma LEMKEN. A to na základě převzetí nizozemského výrobce Steketee.

Co mají obě firmy společného, to je především silný důraz na inovace. Steketee je rovněž specialista ve svém oboru, nabízející mnoho originálních řešení, včetně pokročilých systémů kamerového snímání rostlin v řádcích. Tyto systémy posouvají klasické plečky na jinou úroveň. A vše, od konstrukce pracovních orgánů a rámů až po kamerové systémy si Steketee vyvíjí ve vlastní režii. Díky tomuto vývoji může nabídnout spolehlivé stroje s precizním fungováním.

Technologie pro mechanickou likvidaci plevelů firmy Steketee má označení Easy-Concept (EC). A to proto, že vyráběné stroje mají uživatelsky přívětivé ovládání a svými možnostmi nastavení se dokáží přizpůsobit konkrétní plodině a podmínkám stanoviště.

Hned první stroj se pyšní unikátními vlastnostmi. Pod označením IC-Weeder se skrývá plečka pro porosty zeleniny, která kypří a zbavuje plevelů nejen meziřádkové prostory, ale i oblasti mezi jednotlivými rostlinami v řádku.*

Více informací v Zemědělci č. 13/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *