Unikátní převodovka dozná rozšíření

Teleskopické manipulátory JCB u nás nacházejí široké uplatnění. Pro rok 2021 anglický výrobce přichází s modely, poháněnými motory s vyšším výkonem, splňujícími emisní limity normy Stupeň V. A pro další typy nabízí unikátní převodovku DualTech VT.

Tato převodovka kombinuje do jednoho celku dva systémy: hydrostatický pohon pro pomalé rychlosti a přímý mechanický pohon s funkcí řazení při zatížení Powershift pro rychlosti vyšší. Výsledkem je značná výkonnost a mnohostrannost manipulátoru. Nyní je DualTech VT k dispozici i pro další stroje než jen pro teleskopické manipulátory série III v nejvyšším stupni výbavy. Je tak dostupná i dalším zemědělcům či poskytovatelům služeb. S převodovkou DualTech VT mohou být vybaveny i manipulátory Agri-Super s jednoduchou úrovní výbavy a vůbec poprvé také nejmenší model této řady – manipulátor JCB 532-60.

Ředitel JCB Agriculture John Smith řekl: „Převodovka DualTech VT se v našem top modelu pro zemědělství obzvlášť úspěšně osvědčila a stala velmi oblíbenou, a nyní ji zpřístupňujeme širokému spektru zemědělských podniků tak, že ji zahrnujeme do balíčku Agri-Super a do našich teleskopických manipulátorů s nosností 3,2 tuny a maximální výškou zdvihu šesti metrů.

Zkušenosti uživatelů a data z našeho systému telematiky LiveLink nám prokázaly, že tato výjimečně mnohostranná a výkonná převodovka zvyšuje produktivitu a zlepšuje efektivitu využívání paliva. Kromě toho je příjemná na ovládání a skutečně nabízí „to nejlepší z obou světů“ – vlastnosti hydrostatického pohonu a převodovky s řazením při zatížení.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *