Unikátní zavěšení ramen

Zelenobílou techniku společnosti Arbos není možné přehlédnout na všech velkých mezinárodních výstavách. Ačkoliv na trhu není dlouho, v nastoupené cestě k nabídce kompletnímu sortimentu zemědělské techniky, kráčí mílovými kroky. Po představení několika modelových řad traktorů a portfolia strojů na zpracování půdy a setí se v sortimentu společnosti zabydlel i první tažený postřikovač Arbos Blaster

Aplikační techniku společnost Arbos získala, stejně jako půdo zpracující a secí techniku, akvizicí s firmou MaterMacc. Původně byly v portfoliu pouze nesené postřikovače, ale výstavě Agritechnica v roce 2017 se objevil tažený postřikovač Arbos Blaster 4000.  

Blaster je postaven na podvozku s řízenou nápravou a hydraulicky měnitelným rozchodem kol od 150 do 225 cm. Lehce futuristický vzhled nádrže na postřikovou jíchu je velmi praktický. Design je řešen tak, aby ramena po složení tvořila s nádrží kompaktní celek.  Hlavní nádrž u verze Blaster 4000 má kapacitu 4000 litrů.
Unikátem je zavěšení ramen, které není jako u většiny postřikovačů na rámu stroje, ale Blaster má ramena připojena přímo k nápravě. Hlavní výhodou uvedené konstrukce je fakt, že ramena jsou vedena paralelně s řízenou nápravou. Souprava traktor-postřikovač tak má dva body volného kloubového spojení. První otočný bod leží mezi traktorem a postřikovačem druhým je pak natáčení kol nápravy a tím i ramen postřikovače. Právě v těchto bodech, tedy na tažném oku traktoru a uprostřed nápravy postřikovače jsou umístěny senzory, které pomocí hydraulických pohonů přímo řídí nápravu. Řešení přináší celou řadu benefitů.  Jedním z nich je fakt, že kola nápravy přesně kopírují kola traktoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *