Úspěch v podnikání není dílem náhody

„V posledních pěti letech se obrat firmy Horsch zdvojnásobil,“ řekla Cornelia Horsch v úvodu Tiskových dnů 2021, které se konaly v sídle firmy v německém Schwandorfu. S touto potěšitelnou skutečností souvisí automaticky i navýšení počtu pracovníků – v období od loňského do letošního roku Horsch přijal 300 nových zaměstnanců.

Jedním z důvodů úspěchu na soudobém trhu, kde v oblasti zpracování půdy, setí a aplikační techniky panuje značná konkurence, je to, že Horsch vyvíjí moderní a vyspělé stroje. A dokáže se adaptovat na změnu podmínek, což dokazuje i změny v organizaci společnosti. Pracovníci jsou rozděleni do jednotek, které řeší své úkoly postupně, jeden po druhém. Přitom si vzájemně vyměňují informace.

Horsch si také vyvinul nové image. Dnes se zaměřuje na ochranu životního prostředí a zachování zdraví spotřebitelů potravin – to jsou nejvyšší priority firmy. Dále firmu zajímají i oblasti, které již nyní trpí nedostatkem pracovní síly. Společnost se mění, mladá generace uvažuje jinak, a proto jí firma Horsch chce nabídnout něco jiného – nového. Novou techniku i nově řešené pracovní příležitosti. Tím novým je robot, schopný autonomního provozu. Osazen motorem o výkonu 450 k, s hmotností 12 tun a pásovým podvozkem je vhodný k agregacím se secím strojem Maestro 24 SV s 24 řádky, se secím strojem Avatar či Serto, které se obdobným způsobem sklápějí, anebo s překládacím návěsem Horsch UW 34 Titan. Umí i podmítky či přípravu půdy se strojem Joker RT. Robotu se naplánují jízdy po poli, podobně jako se to dělá na podnicích s režimem CTF. Podle Michaela Horsche již nebude traktorista budoucnosti sedět v kabině, ale dohlížet na autonomně pracující stroje, kontrolovat je, jejich kvalitu práce či pozměňovat jejich nastavení.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *