Úspora až osmdesáti procent přípravků

Zástupci firmy Kuhn informovali v průběhu tiskové konference na mezinárodním veletrhu Sima 2019 v Paříži o prvních výsledcích z nasazení systému I-Spray na postřikovačích. Bylo dosaženo skutečně výrazných úspor herbicidů až 80 procent. Ošetřena byla jen určitá cílová plocha na pozemcích. Po premiéře systému na veletrhu Sima bude firma Kuhn pokračovat v jeho testování v polních podmínkách.

Dalším přínosem pro pěstitele bude to, že získají kartografický přehled o výskytu plevelů na svých pozemcích a mohou tomu přizpůsobit své pěstitelské postupy. Všechna zjištěná data je možné z traktoru odeslat na osobní počítač v kanceláři.

Výměna dat mezi stroji na poli a kanceláří je zjednodušena také díky zapojení firmy Kuhn do iniciativy Agrirouter. Kuhn patří k jejím zakladatelům. Nový nástroj pro přenos a příjem dat má označení Kuhn Easy Transfer. Dovoluje vytvářet předpisové mapy pro lokálně variabilní aplikaci látek či výsev v počítači, přesunovat zakázky a posílat je adresátům, například na ovládací terminál stroje Kuhn v kabině traktoru. Terminál, připojený na Agrirouter přes modul WLan a internetové připojení mobilního telefonu, tato data přijme a bez dalšího zásahu importuje.*

Více informací přinese měsíčník Mechanizaci zemědělství č. 6/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *