Úspory přejezdů při zakládání porostů

Společnost BEDNAR nabízí pneumatické secí stroje OMEGA OO nové generace. Stroje mohou být osazeny různou výbavou na přání. Tím nejvýznamnějším prvkem je systém přihnojování pod patu při setí.

V takovém případě jsou na rámu stroje usazené dva zásobníky, z nichž ten přední pojme 2 000 kg minerálního hnojiva, ten druhý pak 3 000 kg osiva. Každý zásobník má vlastní dávkovací ústrojí. Hnojivo z prvního zásobníku je vedeno do sekce dvoukotoučových botek pro přihnojování, uložených v prostoru mezi sekcí talířů pro přípravu půdy a pneumatikovým pěchem. Každá botka má samostatné jištění proti přetížení a hloubku uložení hnojiva lze nastavovat nezávisle na ostatních sekcích.

Z další výbavy na přání má secí stroj BEDNAR ještě výsevní jednotku Alfa 400, která je spolu se stabilní lávkou, schůdky a zábradlím usazena vzadu v prostoru za rozdělovacími hlavami. Její ovládání je integrováno do ovládání secího stroje, pro něž je v kabině traktoru určen samostatný ISOBUS terminál ME Basic. Terminál disponuje barevnou obrazovkou s úhlopříčkou 5,7 palce, na níž jsou všechny informace přehledně zobrazeny. K ovládání slouží tlačítka po obou stranách obrazovky.

Možnost výsevu většího počtu plodin současně je další přednost secího stroje BEDNAR. Například při zakládání porostů senážního ovsa s hrachem se druhý zásobník naplní ovsem, secí jednotka Alfa 400 hrachem, a obě plodiny jsou zaseté při jedné jízdě.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *