Užitečný kypřič pro mělké zpracování půdy

V Německu sídlí výrobce zemědělské techniky na zpracování půdy a setí, který je známý svou kvalitou produktů. Firma Kerner má své jméno po Josefu Kernerovi, který ji založil v roce 1990. Mladý podnik je stále v rodinném vlastnictví a orientuje se na hledání cest pro zvýšení efektivity práce ve významných polních pracích moderního zemědělství.

Značku Kerner si pro doplnění svého sortimentu zemědělské techniky vybrala společnost Agromex. A to pro její exkluzivitu na našem trhu a pro kvalitu vyráběných strojů, potvrzenou mimo jiné i pozitivními referencemi uživatelů z Německa i z jiných států.

Snaha vydat se neprošlapanými cestami je pro firmu Kerner charakteristická již od samých začátků, kdy její zakladatel vyvinul hrudořez. Toto zařízení může být připojeno k tří- až sedmiradličným pluhům různé značky a našlo si své zákazníky i na našem trhu. Řada dlouhých nožů ze speciální oceli na nosném rámu rozkrájí hroudy ihned poté, co orební tělesa otočí půdu. Půda je v té chvíli ještě dobře zpracovatelná a hrudořez optimálně urovná povrch pozemku.

Na Dnu Zemědělce v Kameni 2021 předvedla společnost Agromex nový model kypřiče pro ultramělké zpracování půdy Kerner Stratos 750. Stroj svými pracovními orgány provádí intenzivní drobení půdy a promísení půdy posklizňovými zbytky, zároveň i zpětnou konsolidaci půdy – při jediném přejezdu. Představuje tak vhodnou volbu pro první rychlé, mělké podmítky hned po sklizni, pro předseťovou přípravu půdy i pro mechanickou likvidaci plevelů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *