V Beauvais otevřena nová továrna

Společnost Massey Ferguson rozšířila závod ve francouzském Beauvais. V nové továrně, Beauvais 2, se montují kabiny pro všechny traktory vznikající v hlavní podniku v Beauvais. Kromě toho zde vzniklo také nové školicí centrum pro prodejce z celého světa. Stavba byla dokončena včas a vešla se do původního rozpočtu. Společnost Massey Ferguson se tak stala největším zaměstnavatelem v regionu.

Továrna ve francouzském  Beauvais má ve výrobě traktorů dlouholetou tradici. Společnost Massey Ferguson ji získala po akvizici  společnosti Standard Motor v roce 1960, ale už předtím zde firma Standard-Hotchkiss vyráběla v licenci traktory Massey Ferguson TE20. Oficiálně byla otevřena společností Massey Ferguson 22. 11 1960.

Od návrhu k realitě
Stavba nového areálu měla přinést hned tři zlepšení. Prvním přínosem mělo být zvětšení montážního prostoru v původní továrně v Beauvais a vůbec vylepšení celé technologie továrny a tím i zvýšení efektivity práce. Druhým cílem byla stavba specializované montážní linky kabin. A posledním projektem bylo vytvoření mezinárodního tréninkového centra prodejců pro Massey Ferguson.
„Přesně před rokem byly tyto cíle vyhlášeny a 19. listopadu 2013 byly všechny splněny.“ Komentoval Richard Markwell. Projekt byl dokončen přesně na čas a to i přestože časový horizont byl velmi ambiciózní. Vlastní stavba závodu byla zahájena 1. 2. 2013 a trvala pouhých sedm měsíců. Během pětapůltýdenní letní odstávky byla výroba kabin přesunuta na novou montážní linku do Beauvais2.
„Dne 2. září 2013 po letní odstávce, byla z “ Beauvais 2 “ dodána první kabina do hlavního závodu Beauvais, kde se i nadále traktory montují. Od prvního dne vše běželo jako po másle. Nejdříve, jak jsme plánovali, bylo vyrobeno 60 traktorů, ale brzy se výroba dostala do svých normálních „obrátek“ tedy 80 traktorů za den,“ oznámil hrdě Boussad Bouaouli, viceprezident Manufacturing , AGCO Beauvais .*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *