V novém slušivém kabátku

Zemědělské stroje na zpracování půdy a setí značky Multiva pocházejí z Finska a na našem trhu je zastupuje společnost Moreau Agri. K dispozici je pestrá paleta strojů, kterou bylo do nedávno možno vidět v tmavě zelené barvě. Na poslední výstavě Agritechnica, ale prošel celý sortiment revoluční změnou a stroje dostaly nový slušivý žluto-černý vzhled.

V sortimentu společnosti jsou mimo jiné i stroje na jarní předseťovou přípravu půdy, a jelikož je jaro již za dveřmi, bude tento článek pojednávat právě o těchto strojích.

Optima nejen na jaře

Optima T je účinný stroj na předseťové zpracování půdy. K dispozici je v šesti pracovních záběrech od 5 do 10 m. Základem je robustní rám o délce 3 m, který zabezpečuje stabilitu stroje při práci, ale dává tušit též dlouhou životnost. Rám je hydraulicky sklopný do transportní polohy, je osazen flotačními pneumatiky postavenými ofsetově a vybaven je pracovními orgány rozestavěnými v sedmi řadách.

Práce může být zahájena předním deskovým smykem uloženým na vinutých pružinách. Smyk je volitelnou výbavou. Následují sekce s pracovními orgány, kterými jsou pružné radlice Multiva TerraFlex o rozměrech 10 x 45 mm. Vzdálenost od rámu po špičku radlice je 42 cm a patentovaný tvar radlice zajišťuje dobré držení nastavené pracovní hloubky. Radlice jsou postavené vůči sobě v rozteči 75 cm. Nastavení pracovní hloubky je jednoduché pomocí centrálního hydraulického válce a podložky po 5 mm pracovní hloubky. K dispozici je portfolio volitelného zadního příslušenství, které lze konfigurovat podle daných půdních podmínek. Pro všechny kultivátory je k dispozici například prutový válec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *