Velké, ale stále ještě univerzální traktory

Zhruba uprostřed cesty od jednoho konce výstavní plochy k druhému na letišti v Kámeni v průběhu Dne Zemědělce 2021 měla svůj stánek společnost STROM Praha. Uprostřed stánku se každý den představily největší novinky v rámci Živé show Zemědělství 4.0. Ale i na výstavě techniky byly k vidění zajímavé stroje.

Pro zemědělce, kteří shánějí traktor jak pro náročnější tahové práce, tak pro dopravu, lisování, sečení, aplikaci kejdy nebo rozmetání hnoje, jsou určeny traktory John Deere řady 7R. Třetí generace této řady se oproti předchozí výkonnostně posunula, nejslabší model má 250 koní jmenovitého výkonu a nejvýkonnější pak o celých 100 k více. Nová kapota je u všech typů stejná, přesto u prvních dvou modelů ukrývá motor se zdvihovým objemem 6,8 l, u zbývajících čtyř pak s objemem 9,0 l. Zdvihovým objemem překonává John Deere konkurenci, která má v řadě případů pro traktory výkonové kategorie 300 k motor s objemem mezi šesti a sedmi litry.

Traktory John Deere řady 7R jsou velké, ale stále ještě univerzální. Výrobce pro efektivitu provozu v rozličných způsobech využití udělal maximum. V první řadě si každý zákazník u všech modelů (s výjimkou 7350 R) může vybrat jednu ze dvou převodovek – plynulou AutoPowr či powershiftovou e23. Ovládání je v obou případech velice jednoduché, vždy je k dispozici loketní opěrka CommandArm, přesto e23 se ocení v náročnějších tahových pracích, výhody převodovky AutoPowr pak spolu s aktivním nářadím a v dopravě. A s převodovkou AutoPowr je možný nový multifunkční joystick CommandPRO. Nicméně obě převodovky pochází z vývoje John Deere a jsou tak plnohodnotným a velice spolehlivým komponentem traktoru řady 7R.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *