Velké traktory přichází v nové podobě

Jak řekl v úvodním projevu tiskové konference Fendt Peter-Josef Paffen, součástí jmenované Strategie 2020 jsou inovace. V roce 2019 investuje AGCO Fendt do vývoje a výzkumu 73,7 milionu eur. Další investice budou proudit i do rozvoje prodejní sítě. V roce 2019 by Fendt chtěl výrazně překonat hranici 18 tisíc vyrobených kolových traktorů, 170 pásových tahačů, 460 sklízecích mlátiček a vyrobit i mnoho dalších strojů.

Fendt se na specializovaných pracovištích zabývá technologiemi budoucnosti, jako je robotika, autonomie či elektrifikace. Příkladem jsou projekty Mars či traktor s elektrickým pohonem e100 Vario. Dále také vyvíjí modely nového digitálního světa, což je obor, který podle názoru Peter-Josef Paffena čeká v dalším období razantní rozvoj. Další vývoj značky Fendt bude zaměřen na globalizaci.

Poté byly nedočkavým zástupcům tisku sděleny základní informace o připravovaných novinkách. Novinky přicházejí napříč celým sortimentem Fendt – od závěsné techniky přes postřikovače, sklízecí mlátičky až po traktory. Velkou novinkou je nová modelová řada traktorů 900 Vario, která přichází v designu dosavadní série 1000 Vario. Zároveň přebírá od „tisícovky“ také mnoho jejích pokrokových konstrukčních prvků. Je to logický krok, protože Fendt již při premiéře řady 1000 Vario upozorňoval na to, že takto konstrukčně vyspělý traktor představuje vzor pro modernizaci i ostatních modelových řad.

Nová série 900 Vario je poháněna motorem MAN, taktéž s konceptem snížených otáček. Motor má zdvihový objem 9 l a splňuje emisní limity normy Stupeň V. Novou řadu posiluje nový model Fendt 942 Vario s výkonem 415 k.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *