Velké traktory zanechají působivý dojem

Firma Deutz-Fahr patří k předním evropským výrobcům zemědělské techniky. V poslední době intenzivně zapracovala na rozšíření svého sortimentu traktorů, a to i směrem nahoru. Dala to jasně najevo v průběhu veletrhu Agritechnica na podzim 2013, kdy expozici dominovaly nové modelové řady Agrotron 11 TTV a 9 TTV.

Několik exemplářů velkých traktorů řady 9 TTV bylo možné vidět při práci v létě následujícího roku 2014. Konkrétně se jednalo o model Agrotron 9340 TTV s působivými rozměry a (tradičně) originálním designem.

Pod velkou, moderně stylizovanou kapotou je uložen šestiválcový přeplňovaný motor Deutz se zdvihovým objemem 7,8 l. Motor umí vyprodukovat maximální výkon 230 kW, tj. 312 k a s aktivním navýšením výkonu Power Boost až 244 kW/ 331 k. Je vybaven vysokotlakým vstřikováním Common Rail, čtyřventilovým rozvodem a pro úpravu spalin systémem SCR a filtrem pevných částic DPF.

Výkon z motoru je přenášen přes plynulou převodovku TTV na kola, přičemž ovládání systému pohonu zjednodušuje systém ASM. Přední náprava je v odpruženém provedení, stejně jako kabina MaxiVision 2. V kabině čeká prostorný moderní iMonitor 2.0, který zjednodušuje nastavení a používání ovládacího managementu Comfortip a všech dalších funkcí traktoru i nářadí.

Traktory jsou vybaveny výkonným hydraulickým systémem Load Sensing s průtokem až do 210 l/min. Zadní tříbodový závěs dosahuje maximální zvedací síly 120 kN, přední pak 50 kN, přičemž oba závěsy mají elektronickou regulaci EHR. Přední vývodový hřídel se otáčí s 1000 otáčkami za minutu, zadní je dvourychlostní: 540E/1000 nebo 1000/1000E.

Traktory řady 9TTV jsou vhodné nejenom pro tahově náročné polní práce, ale i pro těžkou dopravu či do agregací s rozličnými aktivními závěsnými stroji. Představený traktor byl vybaven nízkotlakými pneumatikami Trelleborg TM 1000 HighPower s rozměrem IF 710/75 R 42 na zadní nápravě a IF 650/65 R 34 na přední nápravě.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *