Vhodná inspirace k nákupu techniky

Mezi expozicemi na veletrhu Země živitelka 2019 nechyběla ani společnost Bárny agro s. r.o. Při procházce výstavištěm poutaly pozornost tři sklízecí mlátičky značky Rostselmash, za nimi pak na volné ploše 301 bylo k vidění velké množství další techniky. Novinkou jsou stroje na zpracování půdy ruského původu.

Sortiment společnosti Bárny agro je bohatý na stroje pro menší farmy a rodinné zemědělské podniky. A to včetně vhodné sklízecí mlátičky, jako byl i vystavený model Nova 330. Být soběstačný v otázce sklizně vlastní produkce je pro mnoho soukromých pěstitelů čím dál důležitější a kompaktní sklízecí mlátička tuto svobodu umí poskytnout.

Zdrojem výkonu na úrovni 129 kW/175 k je čtyřválcový přeplňovaný motor Cummins. Sečení porostu obstarává žací adaptér s označením Power Stream, k jehož připojení se využívá multipřípojka. Materiál je plynule dopravován k širokému příčnému dopravníku. Ten je konstruován nově, dovoluje lepší výhled a disponuje i možností reverzace chodu. Dále materiál postupuje do mláticího ústrojí, které je klasicky jednobubnové s předním podávacím válcem. Mláticí buben má průměr 600 mm a šířku 1185 mm. Mláticí a separační plocha dosahuje 0,93 čtverečného metru.

Do pohonu mláticího bubnu je možné na přání instalovat redukční převodovku. Tím se standardní rozsah otáček bubnu 400 až 1190/min rozšíří na oblast 200 až 1190/min. Mláticí mezera se nastavuje mechanicky z kabiny.

Zbytkovou separaci zrna pak přejímají čtyřdílná vytřásadla. Jejich sklon, délka i zdvih jsou dimenzovány tak, aby došlo ke spolehlivému oddělení zbytkového zrna od slámy. Zrno je pak vyčištěno na sítech s celkovou plochou 3,59 čtverečného metru.*

Více informací v Zemědělci v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *