Vhodné vybavení pro práce na loukách i na farmě

Příznivci značky New Holland si na akci Naše pole v Nabočanech přišli na své v expozici společnosti Agroservis Záměl. Expozice byla tentokrát laděna směrem ke sklizni pícnin: traktory nižší a střední výkonové třídy, žací stroj a teleskopický manipulátor – vše se značkou New Holland.

Novinkou je právě zmíněný žací stroj: New Holland Disccuter 320 je vzadu nesený diskový žací stroj s pracovním záběrem 3,2 m. Středové zavěšení umožňuje stroji dobré kopírování terénu. Dále existuje i provedení Disccuter P, osazené prstovým kondicionérem, který zrychluje zavadání hmoty po posečení. Pro příznivce tažených strojů pak nabízí New Holand i model DiscCutter C se středově uloženou ojí, poskytující flexibilitu v pohybu vlevo či vpravo za traktorem.

Nesený žací stroj Disccuter 320 byl agregován s traktorem T7.165S, jehož šestiválcový motor se zdvihovým objemem 6728 cm3 poskytuje výkon až 165 k. Převodovka Range Command s dílčím řazením při zatížení nabízí 18 dopředných a šest zpětných rychlostních stupňů, v provedení Eco pak 19 dopředných stupňů. Traktor má vhodnou výkonovou měrnou hmotnost pro všestranné využití; patří mezi stroje řady T7 SWB, tedy se standardním rozvorem. Jejich jmenovitý výkon se pohybuje v rozmezí od 140 do 180 k.

Ještě lepšími manévrovacími schopnostmi se vyznačuje vystavený traktor T4.75 S. Také u těchto traktorů klade New Holland důraz na výhled z kabiny, která je za tím účelem přepracovaná. Tyto stroje tak najdou širokého využití na malých farmách, ale i v trvalých kulturách – v sadech, vinohradech či v chmelnicích. Rovněž i čelní nakladač bude patřit k jejich oblíbenému příslušenství.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *