Více kapacity s novou přední stěnou

Nové návěsy Magnon CFS firmy Strautmann jsou vybaveny výkyvnou přední stěnou. Tato stěna se při sběru píce automaticky pohybuje tak, aby se průběžným stlačováním materiálu lépe využila kapacita ložné plochy.

To, jak moc se bude tato stěna při plnění ložné plochy do jejího vnitřku vychylovat, si může obsluha nastavovat na ovládacím terminálu. Jakmile se ložná plocha naplní hmotou, vychýlí se čelní stěna vpřed a tím se uvolní dalších pět krychlových metrů ložného objemu. Ale také v průběhu vykládání píce do místa uložení se pohyblivá čelní stěna uplatňuje: automatika vyložení s ní pohybuje vzad a pomáhá tak vytlačovat hmotu ven z vozu. Návěs je tak vyprázdněn za kratší dobu. Podlahový dopravník je tvořen čtyřmi robustními řetězy a pohybuje se nad ocelovou podlahou.

Ale návěsy Magnon CFS jsou dostatečně robustní i na to, aby mohly sloužit i k odvozu řezanky kukuřice od řezačky. Pohyblivá čelní stěna se opět výborně uplatní – při obsekávání či prosekávání porostu se traktor s návěsem pohybují za řezačkou, a šikovná obsluha si čelní stěnu může vyklopit daleko dopředu směrem k traktoru – a tím snížit výšku hrany pro snazší zachycení proudu hmoty od řezačky.

To, jak se ložná plocha postupně zaplňuje materiálem, může obsluha sledovat v kabině v průběhu jízdy na výstupu z kamerového systému. Nové návěsy Strautmann mohou být ovládány pomocí ISOBUS; ovládací menu je přehledně rozdělené na plnění, vyprazdňování a přejezdy po silnici.

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *