Více variability v setí

Zhruba před rokem uvedla firma LEMKEN na trh pneumatické secí stroje inovované řady Solitair 9+. A nyní představuje novou verzi „Duo“ s rozděleným zásobníkem. Tento zásobník poskytuje mnoho možností k souběžnému výsevu osiv či meziplodin anebo aplikaci hnojiv. Pro podniky, orientované na produkci tržních plodin, si takto firma LEMKEN rozšiřuje sortiment o výkonný secí stroj s flexibilním využitím.

Zásobník pneumatických secích strojů Solitair 9+ má objem 1850 litrů. Tento objem je možné podle potřeby rozdělit v poměru 50/50 anebo 60/40. Tím stroj nabízí dvě varianty aplikace. První z nich je tzv. Single-Shot, kdy dvě výsevní ústrojí dávkují dva komponenty odděleně, ale další doprava od zásobníku funguje již společně. Oba rozdílné komponenty jsou tak vedeny jednou semenovodnou trubicí k dvoukotoučovým secím botkám a společně uloženy do výsevní rýhy. Takto je možné při setí ozimů poskytnout mladým rostlinkám v počátečních vývojových fázích nezbytnou startovací dávku živin. V rozdělovacích hlavách je integrováno automatické řazení kolejových řádků.

Větší variabilitu poskytuje systém Double-Shot. Dva komponenty proudí každý svou cestou odděleně do zdvojených rozdělovacích hlav a do secích botek. Aplikace do půdy pak může následovat buď v systému jako výše Single-Shot, tedy do jednoho řádku, anebo pak odděleně, tedy střídavě do dvou řádků. Toho se docílí tak, že se provede výměna patrony pro setí kolejových řádků v rozdělovací hlavě. Doplňkově je možné hloubka setí u každého druhého řádku nastavit rozdílně až o pět centimetrů vůči řádkům prvním.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *