Kategorie:
Pneumatiky
Štítky:

Vize budoucnosti společnosti ATG

Společnost ATG neboli Alliance Tire Group je specializovaný výrobce pneumatik pro mimosilniční vozidla. Od roku 2016 je společnost členem skupiny Yokohama Rubber Company. Na trhu je společnost zastoupena třemi značkami. Pneumatiky Alliance jsou primárně určené do zemědělství, pneumatiky Galaxy jsou ideální pro stavební a manipulační stroje a značky Primex nabízí portfolio pneumatik pro lesnictví.

Cílem společnosti je dodávat na trh pneumatiky s dobrým poměrem ceny a výkonu, čehož chce dosáhnout díky inovativním technologiím a nákladově efektivním výrobním procesům. Ambice společnosti ATG do roku 2021 je být firmou s obratem 1 bilion.

Společnost ATG působí na šesti kontinentech světa a má tři regionální sídla: V Severní Americe, Evropě a Asii. Výroba probíhá ve třech výrobních podnicích. Továrna v Izraelském městě Hadera je nejstarší, byla založena v roce 1950 a zaměstnává okolo 700 pracovníků. Vyrábí se zde prémiové pneumatiky a zároveň má továrna i vlastní vývojové centrum. Tirunelveli byla založena v roce 2009 v Indii, zaměstnává 2700 lidí a je jednou z největších továren na výrobu pneumatik pro mimosilniční vozidla na světě. I tato továrna má vlastní vývojové centrum. V roce 2015 byla v indickém Dahej otevřena nejnovější továrna, která v současnosti zaměstnává okolo 1000 lidí, ale rapidně roste. Díky tomuto rozložení výroby může ATG nabídnout správnou pneumatiku se správnou cenou.
V Evropě je sídlo společnosti situováno v Amsterdamu a distributorská síť čítá celkem 90 členů ve čtyřiceti zemích. Celková plocha skladů pokrývá 775 000 m2 a v Evropě se nachází i dva sklady určené pro pneumatiky určené do prvovýroby strojů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *