Vozidlo se zajímavou výbavou

Firma Croy, s. r. o. prezentovala na svém stánku hned naproti hlavní bráně výstaviště České Budějovice řadu vozidel výrobce Mercedes-Benz pro zemědělství. Pěkně vybavený byl Mercedes-Benz Unimog U430, který může pracovat až se třemi sekačkami Mulag – čelní sekačkou MFK500 vč. snímací hlavy TMK1200, zadní sekačkou MHU800 včetně sekací hlavy MK1200Plus a podsvodidlovou sekačkou. Nicméně Unimog se výborně uplatní i v zemědělské přepravě.

Vystavený Unimog U430 byl homologován jako zemědělský traktor. Může pracovat se stávajícími typy zemědělských přívěsů a návěsů v podniku. Je přitom v dopravě flexibilnější a obratnější než traktor, resp. traktor s vozíkem dolly a kamionovým návěsem. To představuje značnou přednost zvláště na polních cestách. Díky svému pohonu všech kol je využitelný doslova za každého počasí. Výměnou nástaveb na farmě lze využitelnost vozidla ještě zvýšit.

Vozidlo mělo několik technických lahůdek. Řadicí mechanická převodovka a hydrostatický pohon jsou integrovány společně, přičemž hydrostatický pohon slouží při pomalých a mechanický pohon při vyšších rychlostech. Nová výkonová hydraulika Variopower zvládne i ty nejtěžší úkoly při pohonu velkých nástaveb. Pracovní hydraulická soustava je dvouokruhová. Unimog U430 byl také vybavený předním i zadním tříbodovým závěsem a upínacím systémem výměnných nástaveb na rámu. V kompozitní kabině nechybí klimatizace. A při častém střídání prostředí pole/silnice se hodí centrální systém změny tlaku vzduchu v pneumatikách Tirecontrol Plus.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *