Vpředu, vzadu i vedle traktoru

Velmi široký sortiment nabízí firma SaMASZ u mulčovačů. Ty jsou vyráběny ve čtyřech třídách a těm odpovídá průměr rotoru, počet nožů, energetická náročnost i schopnost drcení materiálu. Podle povahy drceného materiálu a požadavků na jemnost drcení lze zvolit z více než desítky nožů, které mohou dosahovat překrytí až 82 %.

Obecně nejprodávanější je střední třída reprezentovaná modely Grino a Kangu.

Grino jsou mulčovače uchycené do předního či zadního tříbodového závěsu, vyráběné se záběrem 1,6 až 2,2 metru a vybavené stranovým posuvem. Univerzálnější použití mají vzadu umístěné stranové mulčovače Kangu, které disponují záběrem 1,4 až 2,2 metru a díky konstrukci závěsného rámu s paralelogramem mohou pracovat v rozsahu od 0 do 160 cm od podélné osy traktoru (platí pro model se záběrem 2,2 metru). Zajímavostí je například převodovka s automatickou spojkou, nebo automatický napínák klínových řemenů. Výhodou je možnost sklopení až o 60° od podélné osy, například při vysekávání příkopů.

Nejvyšší výkonností disponují mulčovače Mamut. Ty jsou řešeny jako vpředu či vzadu nesené, se záběrem 2,5, 12,8 a 3 metry a opět s možností stranového posuvu, či automatickým napínáním pětice klínových řemenů, nebo převodovkou s integrovanou spojkou pohonu. Kopírovací válec má samočisticí funkci a ke zvýšení životnosti přispívají plazy z otěruvzdorné oceli.

Pro letní údržbu silnic

Základní výbavou pro letní údržbu silnic jsou pro organizace známé pod zkratkou SÚS příkopová vyžínací ramena. Ta SaMASZ vyrábí v několika modelových řadách a s dosahem 4,5 až 9 metrů. S ohledem na hydropohon vyžínacích hlav je použit samostatný hydraulický okruh s nezbytným chladičem oleje. Uchycení je do tříbodového závěsu, obvykle též se stabilizačními vzpěrami. Konstrukce ramene umožňuje posunutí vyžínací hlavy vedle traktoru tak, aby na něj řidič dobře viděl. Ovládání pracovních funkcí může být mechanické, nebo elektrické.

Místo adaptéru

Na závěr prezentace komunální techniky SaMASZ si uvedeme zajímavý stroj, kterým je hydraulické rameno. To je určeno jako montážní celek místo adaptéru čelního nakladače, nebo manipulátoru. A jeho hlavní funkce je při použití hydraulických nůžek, nebo pilových kotoučů a údržbě zeleně v okolí silnic, nebo polí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *