Všechny inovace na jednom místě

Zhlédnout inovace ve velkém měřítku, od všech významných i méně známých výrobců zemědělské techniky na jednom místě, mohli návštěvníci mezinárodního veletrhu SIMA 2019 na pařížském výstavišti Villepinte. Celkem se v průběhu pěti výstavních dnů přišlo podívat 232 000 návštěvníků celkem ze 135 zemí a pěti kontinentů, a 23 procent návštěvníků přišlo z ciziny.

Organizátoři veletrhu evidují celkem 1770 vystavovatelů. Kromě francouzských společností prezentovaly své produkty také firmy z Itálie, Německa, Číny, Španělska, Belgie, Nizozemska, Jižní Koreje, Anglie, Indie, Polska, Kanady, Rakouska či USA, dohromady ve třinácti různých sektorech.

Velmi dobrý ohlas mezi návštěvníky si získala expozice české společnosti BENDAR FMT. Jednou z novinek byl talířový podmítač Atlas AO Profi. Jedná se o novou generaci těchto strojů, nástupce řady Atlas AO. Stroj je nápadný svým uložením pracovních orgánů do X, aby nepůsobil stranovým tahem na traktor. Pracovními orgány jsou talíře o průměru 620 mm.

Dalším zajímavým prvkem je integrace nápravy dovnitř stroje, díky čemuž má tento podmítač lepší manévrovací schopnosti na souvratích a při práci je i stabilnější. Vyniká rovněž i výbornou průchodností, také díky zvětšenému odstupu obou řad talířů. Při zpracování strniště či při přípravě půdy pracují obě řady talířů do shodné hloubky. Vystavený stroj byl vpředu vybaven ještě řezacím válcem, což je možná výbava na přání pro prvotní zkrácení posklizňových zbytků. Stroj se bude vyrábět v pracovních záběrech pěti a šesti metrů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *