Výhody systémového traktoru na silážním žlabu

Jen s ním orat, to je věčná škoda ………. Řeč je o systémovém traktoru Xerion firmy Claas. Tento robustní a těžký traktor samozřejmě zvládne i polní práce včetně například setí, ale umí mnohem více. Dokáže nést nástavby, a to nejen pro aplikaci kejdy, ale i řadu dalších variant. A díky své konstrukci s otočným řízením formou otočné kabiny, řízení všech kol, ideálně rozložené hmotnosti, možnostem přídavného dotížení a motoru o výkonu až 530 k se Xerion hodí i pro rozhrnování a dusání píce na silážních žlabech.

Práce na silážním žlabu Xerionu přímo dokonale sedne – to pozná každý, kdo tento traktor v jeho oblíbené roli někdy viděl pracovat. Je těžký, silný a obratný. Právě obratnost mu může jakýkoli standardní traktor jen potichu závidět. Je dána tím, že Xerion má řízení natáčením všech kol – a to navíc ještě v sedmi různých režimech. Řidič tak může s traktorem dojet až ke kraji žlabu, píci i tam pořádně udusat, a kdykoli se od okraje zase vrátit. Pokud bude obzvlášť obtížná situace, může si stiskem tlačítka přepnout na režim řízení, kdy kola přední nápravy ovládá volantem, ale natočení zadních kol pak multifunkční pákou Cmotion. Zkušená obsluha takto vyjede v podstatě odkudkoli.

Xerion firmy Claas má celorámovou konstrukci a trvalý pohon 4×4. Nápravy je možné obout do pneumatik o průměru až 2,16 m, a to nově i do dvojmontáží pneumatik. Pohotovostní hmotnost Xerionu činí 16 500 kg, dotížením je možné ji zvýšit až na 22 500 kg. Nově je možné usadit přídavná závaží i do prostoru, kde byla kabina před svým otočením dozadu.

Vysoký štít Grouser při plném vysunutí bočních sekcí pojal celou hromadu kukuřice od tandemového návěsu jak co do délky, tak i do výšky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *