Výkon, komfort a čistota

Nová generace lisů Krone Big Pack, představená poprvé v loňském roce, se vyznačuje vyšší výkonností. To potvrdili nejen zákazníci při práci s novými stroji, ale i porovnávací test, který v rámci studijního projektu podstoupila společnost Krone. Do testu byl zařazen nový Big Pack 1270 páté generace a stejný model předcházející generace. Oba lisy sklízely souběžně pšeničnou slámu na poli o rozloze 9 ha. Oba pracovaly v kombinaci s identickými traktory.

I když hodnocení testovacích jízd odráží pouze okamžitý výsledek měření, naměřené hodnoty umožňují vyvodit základní závěry. Během testovacích jízd pro zjištění maximální průchodnosti dosáhl nový model BigPack o 13 % vyšší hustoty slisování slámy v kg/m³. Z toho vyplývá, že je teoreticky schopen pracovat s hltností 53,5 t/h a za stanovených podmínek dosáhl o 20 % lepšího výsledku v porovnání s předchozím modelem.  Nová generace lisu přesvědčila také v parametru maximálního slisování. I při hltnosti vyšší o 4,7 % dosahoval lis současně i vyššího stlačení materiálu a to o 15 %. A to nejen díky lisovacímu kanálu delšímu o 80 cm.
Kromě vysoké výkonnosti se testovacím řidičům líbilo také snadné ovládání, které značně zjednodušuje práci. Síla předlisování ve variabilním plnicím systému (VFS), která je nově nastavitelná z kabiny, nebo měření točivého momentu (instalované standardně včetně indikátoru zatížení), umožňují i nezkušeným řidičům dosáhnout ještě vyšších denních výkonů. Mnohem jednodušší záznam odvedené práce je možný díky kombinaci jednotky Krone SmartConnect (KSC), která je součástí základní výbavy stroje a použití systému Krone SmartTelematic. Pokud se dny krátí, pomůže sofistikovaný koncept osvětlení s doplňkovými LED pracovními reflektory a dalším LED osvětlením pro údržbu stroje. Praktické detaily, jako dělený vyhazovač zbytků materiálu z lisovacího kanálu s automatizovanou funkcí a skluz, který lze zvednout z kabiny, šetří drahocenný čas při přejezdech mezi poli.

Mezi zvlášť ceněná vylepšení zahrnuli zkušební řidiči nové čištění stroje Krone PowerClean, které kromě stolu uzlovače udržuje v čistotě velkou část lisu. Pomocí hydraulicky hnaných turbín vzniká v oblasti uzlovače přetlak, který neumožňuje usazování nečistot. Odtékající proud vzduchu pod ochrannými kryty dále čistí velké plochy pod bočními zásobníky až k nápravě. Úsady materiálu například na lisovacím kanálu tak patří minulosti, což má pozitivní vliv na životnost uzlovačů, protože pracují v čistém prostředí.

Pozitivně bylo hodnoceno umístění zásobníků motouzu integrovaných přímo do bočních krytů, což přináší skvělou ochranu proti vnikání nečistot. Další výhodou je možnost hydraulického zvedání a spouštění zásobníků cívek motouzů (každá cívka má hmotnost až 15 kg).

S novou generací lisů Big Pack podtrhuje Krone své dlouholeté know-how v segmentu lisů na velké hranolové balíky a představuje nový, v mnoha ohledech inovativní stroj o vysoké výkonnosti, který uživatele přesvědčí bezkonkurenční kvalitou balíků, komfortem ovládání, náklady na provoz a životností.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *