Výkonná řezačka při sklizni luskovinoobilné směsky

S modelovými řadami Jaguar 900 a 800 nabízí firma Claas ucelený sortiment výkonných sklízecích řezaček. Od svého uvedení na trh jsou tyto stroje neustále zdokonalovány.

Série Jaguar 900 je tvořena sedmi typy ve výkonovém rozpětí od 340 do 680 kW (462 až 925 k). Každá řezačka Jaguar 900 dokáže poskytovat výkon motoru ve variabilní výši. Se systémem Dynamic Power elektronika automaticky redukuje výkon motoru a dávku vstřikovaného paliva ve chvíli, kdy rozezná jen dílčí zatížení motoru.

Modely Jaguar 960 až 930 jsou vybavené šestiválcovými motory Mercedes-Benz, přičemž u Jaguaru 960 a 950 má tento motor zdvihový objem 15,6 l a technologii Turbo-Compound.

O to, aby bylo zatížení motoru dlouhodobě udržováno na nastavené úrovni, se stará systém Cruise Pilot. Řidič nastaví požadované otáčky motoru a řezačka upravuje svoji pojezdovou rychlost tak, aby byly tyto otáčky dodrženy.

Pro to, aby bylo možné dosahovat kvalitní řezanky při sklizni všech druhů pícnin, nabízí firma Claas od podzimu roku 2017 pro řezačky Jaguar 900 variabilní pohon sklizňového adaptéru. U kukuřičného adaptéru či sběrače je pak možné realizovat automatické přizpůsobení počtu otáček zvolené délce řezanky. Aby byla zachována konstantní délka řezanky, kromě pohonu adaptéru se změně otáček přizpůsobuje také pohon vkládacího ústrojí, otáčky řezacího bubnu, urychlovacího bubnu a drtiče zrna.

Videoukázka zobrazuje sklízecí řezačku Claas Jaguar 950 při sklizni směsky hrachu s jarním ječmenem na senáž. Mohutné široké kombinované řádky jsou zformovány kombinací dvou žacích strojů, kdy zadní z nich je osazen příčným šnekovým dopravníkem a hmotu odkládá na řádek od stroje prvního.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *