Spojení osvědčených řešení s novinkou

Německá firma LEMKEN vyrábí stroje pro podniky všech velikostí. Pro podniky velké, které potřebují realizovat výsev širokořádkových plodin na velkých výměrách v krátkém čase, představila na svých letních tiskových dnech ve Francii v loňském roce novinku – zásobní vůz na hnojivo s kapacitou 5800 l pro přesné secí stroje Azurit.

Tyto podniky mívají také vyřešenou logistiku hnojiva na pole, do níž nový zásobní vůz Solitair 12 SW také vhodně zapadá: doplňování hnojiva lze provádět snadno prostřednictvím teleskopického manipulátoru se lžící, hydraulické ruky s velkoobjemovými vaky či šnekového dopravníku. Hmotnost hnojiva je pak rozložena na nápravu, obutou do širokých pneumatik, a na robustní oj. Svislé zatížení oje nepřekračuje 3000 kg.

K dávkování hnojiva slouží dvě dávkovací ústrojí. Hřídele jsou tradičně poháněny elektromotorem, a jejich chod je kontrolován elektronicky – osvědčené řešení u tisíců pneumatických secích strojů LEMKEN Solitair. Tím je zaručeno, že množství hnojiva, vedeného ke hnojicím radličkám secího stroje Azurit, bude odpovídat nastavené dávce na hektar i při vysoké či často se měnící rychlosti jízdy. Dopravu hnojiva zabezpečuje proud vzduchu od ventilátoru s hydraulickým pohonem.

Zásobní vůz Solitair 12 SW je možné ovládat prostřednictvím ISOBUS ve standardní výbavě. Při použití velkého ovládacího terminálu CCI 1200 si řidič v kabině traktoru může zobrazit současně na jedné obrazovce jak zásobní vůz na hnojivo, tak i přesný secí stroj Azurit.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *