Výkonná technika na stavby i na farmu

Tankodrom a jeho příprava pro závodění v Truck Trialu, to je velká příležitost pro stavební techniku. V souvislosti s tím prezentovala své stroje pro manipulaci a další techniku na Tankodromu Milovice v průběhu závodů v Truck Trialu společnost Bobcat.

Pod touto značkou se vyrábějí také kompaktní rypadla s nulovým přesahem. Největším modelem je Bobcat E55z, který tento výrobce nyní uvádí na trh jako novinku. Minirypadlo disponuje motorem Bobcat o zdvihovém objemu 1,8 l, který splňuje limity evropské normy Stupeň V. Motor je naladěn na výkon 41 kW a pohybuje strojem o hmotnosti 2952 kg. Výkon hydraulického systému dosahuje 64,7 l/min. Společnost BOBCAT CZ a. s. nabízí možnost po dohodě vyzkoušení stroje přímo u zájemce.

V těsné blízkosti byl vystaven teleskopický manipulátor Bobcat TL43.80HF Agri. Jedná se o novinku, určenou a koncipovanou pro práci v zemědělství. Teleskopické rameno nabízí maximální výšku zdvihu břemene téměř osmi metrů. Přitom disponuje kapacitou 4,3 tuny.

Pro dlouhou životnost manipulátor disponuje zesílenými nápravami s vysokou odolností, s nimiž odolává i velkému zatížení. Zdrojem výkonu je vznětový motor Bobcat D34. V kabině pak čekají na uživatele tradiční přednosti strojů Bobcat – jednoduché intuitivní ovládání a vynikající výhled. Rovněž i tento stroj si zájemce může vyzkoušet na vlastní farmě.

Třetím vystaveným strojem byl smykem řízený nakladač Bobcat S530 Stupeň V. Jedná se o nejmenší model nakladačů s vertikálním zdvihem. V zadní části disponuje motorem Bobcat o objemu 2,4 l a výkonu 41 kW. Užitečná nosnost činí 911 kg a provozní hmotnost 2952 kg.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *