Výkonné polní roboty pro plečkování

Byť je lidský život poměrně krátký, tak se dá stihnout řada věcí. Například za mlada v románech sci-fi číst o strojích, pracujících samostatně a bez obsluhy, a v dospělosti se toho pak dožít. Stále více je zřejmé, že roboti do zemědělství pronikají. Přitom v mnoha různých aplikacích, nejen v klasické polní výrobě tržních plodin. Zajímavé uplatnění pro své roboty nachází společnost Naio Technologies.

Jeden z takových robotů převážně do zelinářství má název Dino. Jedná se o velkokapacitní plečkovací speciál. Je určený prioritně pro opakované plečkování záhonů o velkých výměrách. Může být v provedení pro meziřádkové plečkování, kdy je naváděn pomocí satelitního navigačního systému s přesností RTK a kamerou je dolaďováno plečkování na maximální přesnost. Vyšší úroveň má integrovánu i robotickou plečku, která pomocí speciálních kamer umožňuje plečkovat nejen mezi řádky, ale i mezi hlávkami salátu. Integrované kamery současně provádí záznam porostu pro další agronomické vyhodnocení a statistiky.

Stroj pracuje zcela autonomně na dané parcele včetně otáčení na souvrati a po skončení úkolu, nebo při nečekaném problému se sám zahlásí operátorovi. Pohon je plně elektrický a ekologický. Velmi nízká hmotnost v porovnání s klasickou soupravou plečky, agregované na traktoru, výrazně snižuje utužení půdy.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *