Výkonné svinovací lisy s univerzálním využitím

Firma Mascar je italský výrobce zemědělské techniky, který se zabývá mimo jiné také výrobou lisů. V jejich konstrukci má rozsáhlé zkušenosti. Pro zájemce o svinovací lisy, požadující vysokou výkonnost, nabízí modely Monster. Jejich variabilní komora dovoluje nastavovat průměr vytvářených balíků podle potřeby. Nastavení požadovaného průměru balíků a úrovně jejich slisování je jednoduché.

Vysoký výkon lisů podporuje již výkonné sbírání. Sběrač se šířkou 210 anebo 225 cm plynule sklidí i široké či nepravidelně formované řádky. Konstrukce sběrače minimalizuje ztráty cenných částí hmoty. Ve spolupráci s dvojicí šneků je materiál rovnoměrně dopravován k rotoru, jenž disponuje dvěma řadami hvězdic. Pro sklizeň zavadlé hmoty může být lis Monster vybaven řezacím ústrojím a rotorem, osazeným hvězdicemi z oceli Hardox ve třech řadách. Patnáct nožů zkracuje hmotu na řezanku o teoretické délce 70 mm. Pokud nejsou nože zapotřebí, je možné je pomocí hydrauliky vyřadit z provozu povelem z kabiny traktoru.

Lisovací komora lisů Mascar Monster je koncipována pro dlouhou životnost, spolehlivé fungování a omezení ztrát hmoty. Tvoří ji tři robustní nekonečné pásy a pokud je lis vyroben v provedení Smart, pak je v komoře pět těchto pásů. Uživatel lisu si může na ovládacím terminálu v kabině traktoru zvolit požadovaný průměr balíku v intervalu od 80 do 170 cm. Dvě skládací ramena nabízejí i možnost volby průměru měkkého jádra, a to až do 150 cm.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *