Výkonné univerzální traktory v nové podobě

John Deere přichází na trh v letošním roce s traktory nové modelové řady 7R. Model 7R 290 má pod kapotou shodný šestiválcový motor se zdvihovým objemem 9 l, jako řada 8R, a s jedním turbodmychadlem s variabilním úhlem natočení lopatek. Jedná se o první model řady 7R s tímto motorem, shodnou pohonnou jednotku mají ještě traktory John Deere 7R 310 a 7R 330. První dva typy 7R 250 a 7R 270 mají motor se zdvihovým objemem 6,8 l a dvojicí turbodmychadel.

Traktory řady 7R se budou vyrábět ve čtyřech různých edicích, z nichž pro naše podmínky jsou nejzajímavější tři – Select, Premium a Ultimate. Každá edice pak má ještě pod sebou subedice.

Všechny traktory řady 7R jsou stroje s univerzálním využitím, tedy jak pro polní práce, tak i v dopravě. Dva největší traktory 7R 310 a 7R 330 uspokojí nároky i těch žadatelů, kteří požadují traktor s výkonem 300 koňských sil pro polní práce, u něhož bude ale hladce jeho využití v dopravě dosahovat například padesáti procent ročního nasazení. Pro jednoduchou změnu výkonové měrné hmotnosti traktoru má John Deere speciální přídavné závaží z dílen firmy La Forge. Toto přídavné závaží přidá traktoru dalších 1700 kilogramů hmotnosti navíc. A to ve vhodném poměru rozdělených mezi zadní a přední nápravu.

Dalším komponentem nového závaží je rám, přišroubovaný k podvozku traktoru. Součástí rámu je pístnice s hákem, jenž závaží zachytí, jakmile nad něj traktor přijede. Obsluha zachycené závaží pak zvedne ke spodku traktoru tak, že v kabině aktivuje vnější hydraulický okruh. Světlá výška traktoru se sníží jen o čtyři centimetry, avšak na další dotížení kol je vliv skutečně patrný.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *