Výkonnější a úspornější zároveň

Společnost JCB, přední výrobce manipulační techniky, připravila pro výstavu Agritechnica několik novinek. Jednou z nich byl elektrický vysokozdvižný vozík Teletruk. Představily se také výkonnější kolové nakladače, kompaktní kolové nakladače i kompaktní teleskopické nakladače s nižší spotřebou pohonných hmot. Zajímavý je i ultra kompaktní kolový nakladač JCB 403 Agri v ekonomické verzi a poprvé budou k vidění i teleskopické manipulátory řady JCB Loadall třetí generace s novou kabinou Command Plus, se zvýšenou kapacitou zdvihu a řadou další vylepšení.

Kompaktnímu manipulačnímu stroji, který pracuje často v budovách, pohon na elektriku zkrátka sluší. Společnost JCB proto představí Teletruk 30-19, nový elektricky poháněný teleskopický vysokozdvižný vozík vhodný pro zemědělství a zahradnictví.

Kolové nakladače

Velké kolové nakladače jsou nyní výkonnější a jejich provoz je úspornější. Je to dáno novými pohonnými jednotkami, které nabízí větší výkon a mají potenciál ušetřit až 10 % paliva. Spotřebu snižují nové funkce, jako je režim „Comfort“, kterou může obsluha zvolit při méně náročné práci, nebo funkce, kdy se motor vypne po určité době volnoběžných otáček. Vylepšena byla i powershiftová převodovka, která nyní převádí výkon ještě efektivněji a zvyšuje produktivitu práce.
Nejnovější verze teleskopických kolových nakladačů JCB TM180 a TM220 a kompaktních nakladačů JCB 407 a 409 dostali do vínku rovněž inovované pohonné jednotky díky jimž jsou úspornější.
Nový ultra kompaktní kolový nakladač JCB 403 Agri Smart Power je osazen dieselovým motorem o výkonu 25,5 koně, díky němuž je až o 10 % úspornější než jeho předchůdce. Přitom si zachovává vysoký točivý moment a vynikající výkon*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *