Výkonnější systém čelního plnění cisteren

Německý specializovaný výrobce Zunhammer uvádí na trh pro rok 2019 nový systém čelního sání kejdy Profi-Fant. Tento systém je vybaven vedením o průměru 200 mm, které je uloženo nad kabinou traktoru. Zařízení má kompaktnější rozměry díky menší délce a celá souprava spolu s traktorem a s taženou cisternou je přehlednější a ještě obratnější.

I přesto ale nový systém dovoluje řidiči „dosáhnout“ plnicím ramenem do přívozní soupravy i přes ploty či příkopy až do vzdálenosti 4,8 m. Díky tomu mohou přívozní soupravy kejdy zůstat na silnici či na polní cestě, takže mohou být osazeny silničními pneumatikami a eliminuje se riziko zhutňování půdy. Překážku nepředstavují ani případné vyvýšeniny jako meze apod.

Díky vedení o průměru 200 mm může nový systém dopravovat až 7500 l kejdy či digestátu za minutu (v závislosti na provedení čerpadla). Takže i největší aplikační cisterna Zunhammer SKE 27000 TR s objemem 27 000 l na podvozku tridem je naplněna za necelé čtyři minuty. Pro náročné zákazníky nabízí Zunhammer možnost instalace ještě urychlovacího čerpadla s hydraulickým pohonem, které ramenem tlačí kejdu k hlavnímu čerpadlu a zvyšuje tak rychlost proudění hnojiva. Do výbavy na přání patří také kamerový systém pro čelní nasávací jednotku, který řidiči traktoru poskytuje rozšířený výhled dopředu před traktor a na přívozní soupravu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *