Výkonní pomocníci z jedné stáje

Zemědělský podnik AGRO Jesenice u Prahy a. s. hospodaří na téměř 5000 ha orné půdy. Zajistit včasné základní zpracování půdy a její přípravu před setím vyžaduje výkonnou techniku. Jednou ze stěžejních značek při plnění těchto úkolů je německý Köckerling.

Společnost AGRO Jesenice u Prahy a. s. hospodaří na 5066 ha zemědělské půdy, z nichž je 4800 ha orné půdy, zbytek výměry tvoří trvalé travní porosty. Pozemky se nacházejí v nadmořské výšce 200 až 500 m a půdy jsou na nich jak lehké, tak těžké.

Zpracování půdy

Zpracovat 4800 ha orné půdy ve správných agrotechnických termínech vyžaduje velmi dobré plánování a také výkonnou a spolehlivou techniku. AGRO Jesenice zpracovává půdu různými technologiemi. „Před setím ozimů připravujeme půdu bezorebně, výměru určenou pro jařiny, na zimu ořeme,“ konstatuje vedoucí rostlinné výroby Bc. Josef Nedbal. Při výměře půdy, kterou společnost zpracovává, musí být vybavena dostatečným množstvím výkonných strojů. Své pevné místo v parku techniky mají stroje značky Köckerling, konkrétně modely Vario, Vector a Allrounder.*

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *