Výkonný tahač zvýšil produktivitu práce

Do rodiny spokojených uživatelů pásového traktoru Quadtrac 620 výrobce Case IH patří i AGD Kačice. Uvedením tohoto výkonného tahače do provozu se produktivita práce na jednoho pracovníka výrazně zvýšila. Zároveň se i v mnoha ohledech výrazně snížily náklady. Silný tahač nahradí tři kolové traktory, které jsou díky tomu volné pro dopravu. Více souprav by kromě toho znamenalo i více nákladů na opotřebitelné díly i palivo.

„Traktor Case IH Quadtrac 620 má jedny z nejnižších nákladů na opravy a údržbu za rok,“ řekl na základě přesně zjištěných údajů ředitel společnosti Ing. Čížek. A to přesto, že jsou mu svěřeny ty tahově nejnáročnější operace základního zpracování půdy. „Zároveň vykoná mnohem více práce, než traktory kolové,“ dodal spokojeně.

Všechny operace zpracování půdy zvládá pásový tahač v podniku hravě. Je to dáno velkou kontaktní plochou pásů a k vysokému výkonu motoru až 692 k i odpovídající hmotností 28 t.

AGD Kačice vlastní traktor, vyrobený ve speciální edici ke 175 letům výročí výrobce Case IH. Vyznačuje se exkluzivním černým lakováním kapoty motoru i kabiny, která je v provedení Deluxe Performance Surveyor, zahrnující též automatickou klimatizaci, semiaktivní sedadlo řidiče s červenou kůží „Case Red“ i koberec na podlaze.

Další zajímavosti stroje je jeho dodatečně instalovaný zásobník pro minerální hnojiva, jímž byl traktor Quadtrac osazen v roce 2018. Zásobník nalezl své místo v prostoru za kabinou, a půdozpracující stroje byly doplněny o hadicové rozvody. Zásobník pojme 4500 kg hnojiva, které je do něj doplňováno z vaků pomocí teleskopického manipulátoru. Zásoba hnojiva vydrží někdy i na celou směnu. Připravuje se také možnost za jízdy doplňovat hnojivo ze zásobníku Quadtracu do odstředivého rozmetadla Amazone ZA-TS 4200.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *