Vynikající rozdružení hnojiva

Pracovníci společnosti Agroslužby Cerea využívají od letošního podzimu rozmetadlo Strautmann PS 2401 při aplikaci rozličných druhů tuhých statkových hnojiv. „Musím pochválit úroveň rozdružení hnoje a rovnoměrnost jeho aplikace v celém pracovním záběru, ty jsou v perfektní kvalitě, a to i u drůbežího trusu,“ řekl ředitel Josef Hlaváček.

Hydraulika rozmetadla je k traktoru připojena prostřednictvím Power Beyond a k ovládání slouží ovládací terminál Strautmann. Komunikace s traktorem probíhá prostřednictvím ISOBUS, takže uživatelé traktorů s ISOBUS kompatibilním terminálem mohou využívat i terminál traktoru. Ovládání ISOBUS je nejkomfortnější možná varianta, dále výrobce nabízí ještě ekonomicky přijatelnější varianty: ovládání jen pomocí vnějších hydraulických okruhů traktoru anebo pak ovládání předvolbové s malým pultem v kabině.

Velmi rychle si řidiči zvykli i na jízdní komfort s novým rozmetadlem. Rázy od kol účinně absorbuje systém hydraulického odpružení podvozku a ty zbývající otřesy rozmetadla se na traktor téměř nepřenášejí díky hydropneumatickému odpružení oje.

„Při provádění služeb musíme někdy z pole vyjet či na něj najet přes příkop; naše nové rozmetadlo Strautmann takovou překážku ani nezaznamená,“ dodal zkušenosti z praxe ředitel. Do značné míry jsou takové vlastnosti výsledkem i vhodného obutí. Rozmetadlo má své nápravy BPW obuté do velkých pneumatik Vredestein Flotation o průměru ráfku 29,5 palce a se šířkou 710 mm.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *