Výrazné zvýšení komfortu u nových traktorů

Traktory výrobce Steyr neodmyslitelně patří do českého zemědělství. Příznivci této značky měli možnost seznámení s nimi na Steyr Demo Tour 2021 na poli nedaleko společnosti AGRI SYSTEM, s. r. o. K vidění byli zástupci všech modelových řad – od kompaktních strojů s výkonem 100 k až po velké traktory kategorie 300 k. Největší novinkou byly právě stroje nové řady Terrus CVT.

Steyr Terrus CVT je stále velký univerzální traktor. Je výkonný, ale zároveň efektivní – nejen díky sofistikovanému společnému managementu řízení motoru a převodovky, který při dílčím zatížení automaticky snižuje výkon motoru. To, v jakém rozsahu otáček má motor pracovat, si lze nastavit v kabině děleným ovladačem ručního plynu. Možnost efektivně pracovat poskytuje také standardně dodávaný čtyřrychlostní zadní a na přání nabízený dvojrychlostní přední vývodový hřídel. Ovládání je koncipováno zcela nově a je o třídu dál než u předchůdce. Traktor i nářadí ovládá řidič na novém joysticku bez přehmatávání. Na čtyři funkční tlačítka si může přiřadit funkci dle svého výběru, a to včetně volby stanic rádia. Na joysticku lze také aktivovat souvraťový management či satelitní navigační systém.

Redakce měla možnost usednout za volant a krátce se s nejvýkonnějším modelem nové řady projet. Při rychlejší jízdě po nerovné asfaltové silnici byl výsledný efekt systému odpružení přední nápravy, kabiny (ve standardu mechanické, na přání nově pneumatické) a sedadla vynikající – v měkké sedačce Dual Motion byla jízda i tak velice pohodlná. Dále je třeba pochválit velmi nízkou úroveň  hluku v uzavřené kabině, která dle údajů výrobce činí jen 66 dB(A). Výhled z kabiny je vylepšený a je také znát, že vnitřní prostor narostl.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *