Výroba speciálů slaví čtvrt století

Firma PRODAG Zlín, s. r. o., se specializuje na výrobu a prodej zemědělské, lesní a komunální techniky. V portfoliu firmy, která letos slaví již pětadvacet let působení na českém trhu, nalezneme i malotraktory a traktory, včetně vleček, mulčovačů, špalíkovačů dříví, a další techniky. Z vlastní výroby pochází rozmetadla minerálních hnojiv, komunální rozmetadla pro zimní posyp, plošné postřikovače a různé speciály pro golfové a sportovní plochy, pro údržbu železničních a tramvajových tratí, údržbu silnic, pro pěstování vánočních stromků, cisterny pro převoz užitkové vody při mimořádných událostech a další stroje.

Dny otevřených dveří pořádá firma PRODAG Zlín, s. r. o., v provozovně své firmy v Liptále třikrát do roka a vždy jsou zaměřeny na aktuální sezónu. Ty letošní byly navíc spojené s oslavami výročí pětadvacet let fungování firmy PRODAG Zlín na českém trhu.

„Naše letošní podzimní dny otevřených dveří jsou zaměřeny především na lesní techniku. Nabízený sortiment zahrnují navijáky, cirkulárky, štípače, štěpkovače, špalíkovače nebo pařezové frézy, zkrátka vše, co je třeba pro přípravu dřeva na zimu,“ informoval Miroslav Urubek, který má ve firmě PRODAG na starosti marketing. „Štěpkovače vytvářejí z větví velkou štěpku – špalíky o velikosti deset centimetrů. S touto velkou štěpkou je možné topit v běžném i zplynovacím kotli na tuhá paliva, což lze s jemnou štěpkou jen obtížně. Jde tedy o levné a zároveň ekologické topení, které lze využívat po půlročním sušení,“ vysvětlil Miroslav Urubek. Štěpkovač SM70 je vyráběn ve dvou variantách, a to s jednoduchým nebo dvojitým pytlovacím zařízením. Výhodou dvojitého pytlovacího zařízení je to, že po naplnění prvního pytle není třeba přerušovat práci kvůli výměně pytle, ale stačí pouze překlopit klapku a štěpky padají do druhého prázdného pytle. V průběhu plnění druhého pytle může obsluha vyměnit plný pytel za prázdný. PRODAG Zlín nabízí i řadu fréz určených k frézování dřevěných pařezů, tedy k odfrézování nadzemní a podzemní části. Vlajkovou lodí mezi stroji na zpracování dřeva je horizontální štípač dřeva Lancman SL 10 T. Rychlost štípání je závislá na čerpadle traktoru. Štípač je poháněn hydraulikou traktoru, v nabídce jsou však i modely s kardanem či elektromotorem. Výhodou štípače Lancman je podle Miroslava Urubka zejména mnoho bezpečnostních prvků, které zabraňují úrazu při štípání dřeva. Pro profesionální použití je určen masivní štípač Lancman STi22/STi26, který je vybaven štípacím nožem s úhlem 3,5 stupně pro snadné štípání.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *