Výrobce s dlouhou historií

Výrobcem zemědělské techniky s dlouhou tradicí je společnost Kverneland Group. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože, nůžky či kosy pro zákazníky z blízkého okolí. Brzy poté se díky jednoduchým lisům mohl začít věnovat produkci pluhů, které se upínaly do potahů za hospodářská zvířata a později pak do zadního tříbodového závěsu traktoru. Později pak Kverneland začal vyrábět i pluhy otočné. A v létě roku 2019 se setkává minulost s budoucností: společnost Kverneland Group slaví 140. výročí existence a zároveň s předstihem představila novinky podzimního veletrhu Agritechnica.

Stalo se tak na tiskových dnech, které se konaly v blízkosti výrobního závodu v domovském Norsku. Závod se nachází v městečku Klepp a je zaměřen na produkci pluhů pro celosvětový trh. Kverneland je tradičně zaměřen na požadavky zákazníků, k jejichž splnění využívá výhradně originální konstrukční řešení, podporovaná speciálními výrobními postupy. To platí již o rámu pluhů, který se díky tepelnému zušlechťování pyšní pevností, ale zároveň je i flexibilní. Rám má vysokou odolnost vůči lomu bez nutnosti přídavného zesilování, takže není zbytečně těžký.

Dalším zajímavým řešením je vzadu uložené opěrné kolo u polonesených pluhů, díky kterému je většina hmotnosti nářadí přenášena na traktor. Možnost řízení tohoto kola z kabiny nezávisle na natočení hlavního rámu zvláště oceňují obsluhy traktorů při otáčení na souvrati ve svažitém terénu. Pluhy Kverneland se vyznačují nízkým tahovým odporem, a unikátní systém nonstop mechanického jištění proti přetížení Auto-reset dovoluje u každého tělesa vychýlení při kontaktu s překážkou nezávisle na tělesech ostatních.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *