Výrobce s vlastní slévárnou

Společnost KUHN CENTER CZ uspořádala nedávno velmi zajímavou návštěvu největšího evropského výrobce zemědělské techniky, firmy Kuhn. Prohlídky výrobních závodů ve francouzském městě Saverne se zúčastnili jak prodejci společnosti KUHN CENTER CZ, tak jejich zákaznici.

Cílem návštěvy výrobních závodů v Saverne bylo seznámit se s historií firmy Kuhn a podívat se pod pokličku výroby zemědělské techniky od příjmu surového materiálu přes výrobu dílů ve vlastní slévárně až po robotizovaná pracoviště a montážní linky v novém závodě MGM v Monswilleru, včetně centrálního skladu, z něhož se expedují veškeré náhradní díly.
V první části reportáže jsme se věnovali historii společnosti Kuhn, jejímu ekonomickému zázemí, vývoji zemědělské techniky a expanzi na zahraniční trhy. V druhé části navštívíme původní závod v Savernea a v poslední části nový závod MGM v Monswilleru.

V centru města
Původní továrna v Saverne se rozkládá na výměře 26 ha a leží prakticky v centru města. To má dvě nevýhody. Jednak problémy s nákladní dopravou, jednak nemožnost rozšiřovat svoji velikost. Proto také nedávno vyrostl nový závod na okraji města. Ale zpět k původnímu závodu. Branou areálu, v němž se dodnes zachovala původní vila zakladatele společnosti Josefa Kuhna, projede každý den kolem 120 kamionů s materiály pro slévárnu až po finální hotové stroje.*

Celý článek vychází v dubnovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *