Výsledky vyhledávání

Nástup robotů je neoddiskutovatelný

Odborný seminář v rámci Zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech se tentokrát věnoval oblasti Smart Farming a Zemědělství 4.0. Zajímavá byla prezentace robotů, kteří představují jeden ze symbolů budoucnosti zemědělství. Lze počítat s tím, že problémy s nedostatkem pracovních sil se jen prohloubí, ale nové technologie precizního zemědělství otevírají i...

Kategorie: elektronika, Roboti

Zlato pro robota Oz

Organizace German Innovation Awards 2021 ocenila zemědělského robota Oz od společnosti Naïo Technologies. Tento univerzální robot pomáhá již několika stovkám farmářů při jejich každodenních činnostech.

Kategorie: GPS navigace

Mnohostranný robot vyhrál první místo

Nejenom u nás, také v dalších státech Evropské unie jsou problémy sehnat pracovní sílu do zemědělství. Mnoho zemí využívá v rostoucí míře roboty. Mezi výrobci robotů má své nezastupitelné místo francouzský Naio Technologies. I na německém trhu roste význam této firmy víc a víc.

Kategorie: elektronika, GPS navigace

Výkonné polní roboty pro plečkování

Byť je lidský život poměrně krátký, tak se dá stihnout řada věcí. Například za mlada v románech sci-fi číst o strojích, pracujících samostatně a bez obsluhy, a v dospělosti se toho pak dožít. Stále více je zřejmé, že roboti do zemědělství pronikají. Přitom v mnoha různých aplikacích, nejen v klasické...

Kategorie: elektronika, GPS navigace, Zpracování půdy

Autonomní polní roboti z Francie

Nástup autonomních prostředků v zemědělství je nezadržitelný. Trend se jednoznačně potvrzuje i tím, jak přicházejí na scénu další a další výrobci. A každý má svého robota postaveného jinak. Takovým rychle se rozvíjejícím výrobcem autonomních polních robotů je i francouzská společnost Naio Technologies.

Kategorie: elektronika

Autonomní robot Dino získal stříbro

Největší výzvou při mechanickém ničení plevelů je jejich odstraňování v řádkových plodinách. V ekologickém zemědělství jsou tyto plevele odstraňovány ručně, jenže to je velmi časově náročné. Stříbrnou medaili na výstavě Agritechnica proto získal Robot Dino, který je prvním automatickým systémem mechanicky likvidujícím plevel v porostech hlávkového salátu.

Kategorie: Sklizňové stroje