Vyspělé stroje na česká pole

Více než dvacet let byl produktový manažer Antonín Krátký, DiS., spojen s jednou norskou značkou zemědělské techniky, zejména pak s jejími pluhy. Mnohonásobný mistr republiky v soutěžní orbě a účastník řady světových klání oráčů zasvětil pluhům velkou část svého profesního života. Proto mnohé překvapilo, když před rokem změnil červený „dres“ za žlutý a stal se produktovým manažerem firmy STROM Praha pro techniku Bednar, kde pluhy chybějí.

Nescházejí vám tyto zemědělské stroje, o nichž jste věděl téměř všechno?

Červené pluhy byly mou srdeční záležitostí, a proto jsem byl rád, že firma Bednar tyto stroje ve svém portfoliu nemá a nemusel jsem se tak ke své lásce zachovat macešsky. V minulosti jsem měl na starosti i další techniku na zpracování půdy a setí, takže moderní technologie firmy Bednar mi nejsou cizí. S ohledem na měnící se klima přicházejí výrobci zemědělských strojů včetně českého s novými systémy. Jsem proto rád, že mohu být mezi našimi zemědělci u vývoje strojů, které budou k dispozici za rok, za dva či za tři. Jsou to pro mě velice zajímavé výzvy, které jsem se zahraničním výrobcem neměl.

 

Co konkrétně máte u společnosti STROM Praha na starosti?

Je to především technická podpora obchodních zástupců na všech střediscích firmy STROM včetně nezávislých prodejců, nově i společností Agrometall a Agroservis Višňové, které pokrývají více než 85 procent území České republiky. Společně s obchodníky navštěvuji v případě potřeby zákazníky a na bázi konfigurátoru pomůžu s vhodným výběrem stroje a jeho požadovanou specifikací, nechybí ani cenová nabídka. Výsledkem musí být v každém případě spokojený zákazník.

Celý rozhovor si můžete přečíst v Zemědělci č. 36.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *