Vyšší komfort pro obsluhu

Traktory Valtra A4 High-Tech nabízí novou úroveň komfortu jízdy. Náročnější zemědělci si mohou objednat traktor s mechanickým odpružením kabiny, doplněným pro větší příčnou stabilitu dvojicí panhardských tyčí. Stejně jako u traktorů řady T a N je tuhost odpružení předem nastavitelná.

Valtra také vychází vstříc požadavkům zákazníků a nabízí na přání čelní vývodový hřídel a čelní tříbodový závěs. Díky tomu bude snazší i takový úkon, jako je instalace čelního přídavného závaží, a traktor může být agregován i s čelně nesenými žacími stroji.  Zajímavé je, že tuto výbavu neinstalují pracovníci v Suolahti v průběhu výroby traktoru, ale až následně, v samostatné budově studia Valtra Unlimited.

Každodenní práci s traktorem usnadní také přepracovaná přístrojová deska. Řidič si může podle druhu práce, kterou vykonává, nechat zobrazit právě jen potřebné informace.

Zdrojem výkonu u traktorů A104 a A114 jsou čtyřválcové motory AGCO Power AWFC, nastavené na maximální výkon 100, resp. 110 k. Traktory Valtra A4 HighTech zvítězily v kategorii Traktor S na veletrhu SIMA 2019 a obdržely ocenění Maschine des Jahres 2019.

V roce 2019 se také modelová řada traktorů Valtra N dočká rozšíření volitelné výbavy. Stroje bude možné objednat v provedení s pneumatickým odpružením přední nápravy Aires. Odpružení nápravy pomocí stlačeného vzduchu je typickým prvkem výbavy u traktorů Valtra již více než dvacet roků. Je charakteristické účinným tlumením rázů a příjemně měkkým pocitem z jízdy. Zvláště patrný je tento efekt při rychlých pohybech nápravy a rychle se měnícím zatížení nápravy, které jsou charakteristické například pro práci s čelním nakladačem.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *