Vyšší výkon motoru u nové řady traktorů

Traktor JCB Fastrac 4220 je poháněn šestiválcovým motorem Agco Power se zdvihovým objemem 6,6 l a s maximálním výkonem 175 kW/235 k. Ve srovnání s traktorem JCB Fastrac 3190 předcházející generace poskytuje nový model o 42 procent vyšší točivý moment (až 950 Nm). Tyto motory, vyráběné ve finské motorárně ve městě Suolahti, jsou spolehlivé a ani z pohledu servisního s nimi nejsou žádné problémy. Interval výměny motorového oleje činí 500 motohodin.

Díky hydromechanické převodovce s nekonečným počtem převodových stupňů je možné pojíždět plazivou rychlostí již 200 m/h, anebo upalovat po silnici až 60 km/h a vše řídit jen jedním joystickem. Výkon motoru je přitom využíván optimálně; uvedené nejvyšší rychlosti dosahuje traktor JCB Fastrac 4220 při 1600 ot/min, rychlosti 50 km/h pak již při pouhých 1400 ot/min.

Po zastavení z dopředné jízdy či z jízdy vzad je traktor udržován na místě bez hnutí aktivní klidovou regulací. Pro aktivaci brzd traktoru i přívěsu postačuje přesunutí páčky pro parkovací brzdu do spodní polohy. Páčka pro aktivaci parkovací brzdy je šikovně uložena vpravo na B sloupku kabiny, kde je snadno dosažitelná.

Pro podnik služeb je také užitečná možnost sledování polohy a činnosti traktoru JCB Fastrac 4220 pomocí systému telematiky JCB LiveLink. Náhled na traktor mají i servisní pracovníci společnosti Pekass, kteří tak získávají přístup k celé řadě údajů včetně případných hlášení stroje.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *