Výstava techniky v Kroměříži

První březnový týden se na středisku firmy Lukrom v Kroměříži nesl ve znamení dnů otevřených dveří, které se konaly již popatnácté. V průběhu tří dnů byl zákazníkům představen široký sortiment techniky, orientovaný především na tradiční prodávané značky, kterými jsou John Deere, Horsch a JCB.

Společnost Horsch je na našem trhu známá především půdozpracující technikou a nově i postřikovači. O největší novince Horsch v aplikační technice pojednáváme v samostatném článku a tak se v krátkosti zmíníme o strojích pro zpracování půdy a setí.

Nové kypřiče

Mezi kypřiči můžeme zmínit například inovovaný podmítač Terrano s držáky radliček TerraGrip třetí generace a vyráběný ve čtyř- a třířadém provedení. Zajímavý je též Cruiser XL, který byl předveden i na výstavní ploše, a to v pětimetrovém provedení. Tento univerzální kypřič, určený jak pro podmítky, tak pro předseťovou přípravu je vybaven novými pružnými slupicemi s jistícím zatížením až 150 kg. Slupice jsou umístěny v šesti řadách, a to před rámem což jim dává vyšší stabilitu při práci. Na slupicích mohou být upevněny různé typy radliček s šířkou od 5 do 20 cm a s možností práce do hloubky 15 cm.

Dalším strojem, který můžeme vypíchnout, je talířový podmítač Joker RT vyráběný se záběrem až 12 m a s talíři o průměru 520 mm, který lze doplnit o smykovou lištu, nebo populární nožový válec, který dokáže nařezat rostlinné zbytky. Jako finální sekce k uvedeným kypřičům může být použit nový typ pěchu SteelFlex, který je určený do těžkých podmínek, zejména pro práci ve vlhčí půdě.

A jednu zajímavost můžeme uvést též na přesných secích strojím Maestro, kde byly přepracovány secí botky, jež nyní disponují vylepšeným hloubkovým vedením a automatickou změnou přítlaku podle půdních podmínek.*

Celý článek, včetně informací o technice John Deere a JCB najdete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *